Posadzka żywiczna w domu

Podłogi z żywicy są atrakcyjne wizualnie i praktyczne. Podłogi żywiczne w domu można pielęgnować dokładnie tak samo jak inne podłogi. Podłogi żywiczne coraz chętniej są adaptowane do wnętrza mieszkalnego. Równe, gładkie, błyszczące lub matowe posadzka żywiczne królują w salonach domów.

posadzka żywiczna w domu
posadzka żywiczna w domu

Posadzki żywiczne w domu charakteryzuje wysoka wytrzymałość oraz odporność na środki chemiczne, zapewniając łatwość w utrzymaniu czystości.

Bezspoinowa technika wykonania posadzki żywicznej pozwala uzyskać dużą gładką powierzchnię bez widocznych łączeń.
Duża gładka powierzchnia posadzki żywicznej w domu wpływa na wizualny odbiór przestrzeni, co powoduje, że  pomieszczenie wydaje się większe. W celu uzyskania efektu połysku, na posadzkę z żywicy należy nałożyć warstwę lakieru.

posadzka żywiczna w domu
posadzka żywiczna w domu

Posadzki żywiczne mają własności antyelektrostatyczne, co powoduje że kurz oraz inne zanieczyszczenia nie są przyciągane do jej powierzchni.

Wysoka elastyczność miękkiego materiału umożliwia wykonanie posadzki żywicznej bez konieczności odwzorowywania nacięć dylatacyjnych, co daje efekt jednolitej tafli w całym pomieszczeniu. Bez fug, bez brudu i bez uporczywego czyszczenia szczelin dylatacyjnych.

posadzka żywiczna w domu
posadzka żywiczna w domu

Materiał poliuretanowy posadzki żywicznej charakteryzuje się właściwościami wygłuszającymi, nie słychać tupotu małych stóp albo łap psa lub kota.

Posadzki żywiczne można bezpiecznie stosować na ogrzewanie podłogowe.
Posadzki żywiczne umożliwiają stworzenie wielobarwnych kompozycji z różnym wykończeniem powierzchni ? wysoki połysk, półmat lub mat.