Posadzki żywiczne 3D

Jak myślisz jaką minę będzie mieć twoja rodzina czy sąsiedzi jak wejdą do Twojego salonu w którym podłoga będzie wyglądała jak marmur spotykany w muzeach czy pałacach z charakterystycznym brązowym odcieniem i o wyrazistym połysku?

A może chcesz mieć na podłodze logo swojej ulubionej drużyny sportowej czy marki samochodu. Jeszcze większym zaskoczeniem i wrażeniem będzie sypialnia nad morzem czy ogromny żółw w łazience? Te i wiele innych obrazów dekoracyjnych możesz mieć dzięki zastosowaniu posadzek żywicznych 3d.

posadzka żywiczna 3d
posadzka żywiczna 3d

Posadzki żywiczne 3d czy są?

Posadzki dekoracyjne (żywiczne 3d) są idealne do zaaranżowania pomieszczenia o nietypowym przeznaczeniu jak i zwykłą łazienkę, przedpokój czy kuchnię w wyrazisty, zupełnie nowy i niespotykany sposób. Do wykonania posadzek 3d używana jest bezbarwna żywica epoksydowa, która pozwala na możliwości zatapiania materiałów, grafik, kamieni, malowanych ręcznie obrazów w podłodze.

Posadzki żywiczne 3D to posadzki dekoracyjne gdzie na surowej podłodze nanoszona jest grafika, nanoszone są odpowiednio dobrane kolory bądź wykładane są kamyki, fragmenty skamielin jak i wszystko co tylko pozwoli na zalanie grubą warstwą żywicy. Tak przygotowana podłoga zalewana jest odpowiedniej grubości warstwą żywicy. Na koniec tak przygotowaną posadzkę żywiczną 3d można zaleć specjalną powłoką zabezpieczającą.

posadzka żywiczna z logo
posadzka żywiczna z logo

Wysoki połysk posadzki żywicznej 3d

Nowoczesne posadzki dekoracyjne o gładkiej powierzchni, w połysku bądź macie, bez widocznych spoin pozwalają na dopasowanie posadzki do indywidualnych potrzeb. Podłogi 3D dają szansę na stworzenie niepowtarzalnego podłoża, dopasowanego do konkretnego wystroju wnętrz.

Posadzki żywiczne 3D posiadają wykończenie oferujące wysoki połysk. W celu zagwarantowania długiej używalności posadzki żywicznej 3d istnieje możliwość zabezpieczenia posadzki specjalną powłoką, która oprócz funkcji ochronnej jest także dodatkowym nabłyszczeniem powierzchni. Ogromną zaletą powłoki zabezpieczającej jest fakt, iż można ją po czasie użytkowania usunąć i nałożyć nową warstwę, bez naruszania właściwej powierzchni posadzki.

Dla chcących uzyskać efekt matowy możliwe jest nałożenie odpowiedniego lakieru poliuretanowego, który pozwoli na uzyskanie efektu matowego czyli posadzki mniej błyszczącej.

Posadzki żywiczne 3d cena

Cena posadzki żywicznej 3D zależna jest od wielu czynników (wymiar powierzchni, grubość żywicy, użyte materiały itp) i każdorazowo ustalana jest indywidualnie. Należy pamiętać, że przy zalewaniu kamyków, rzeczy i materiałów o różnej grubości kalkulacja zużycia żywicy i ceny za taką usługę może nie należeć do najtańszych.

Każdy materiał, z którym żywica bezpośrednio nie zareaguje i nie spowoduje jego zniszczenia można wtopić w podłogę. W przypadku zalewania grafik ważne jest aby materiał, na którym będzie wykonana grafika miał odpowiednią przyczepność dla żywicy. Zalanie zwykłej folii drukarskiej nie będzie zatem mogło zakończyć się długotrwałym sukcesem, ponieważ żywica nie będzie miała szansy zespoić się z podłożem, a co za tym idzie po niedługim okresie użytkowania odspoi się od zalanego obrazka. Grafika musi być zatem odpowiednio przygotowana i wykonana na specjalnym materiale.