Wylewanie żywicy epoksydowej

Podłoga wykonana żywicą epoksydowa jest bardzo higieniczna, wytrzymała, posiada dużą odporność na promieniowanie UV i wyjątkową łatwość utrzymania w czystości. Żywice epoksydowe wykorzystywane są do wykonywania cienkowarstwowych posadzek. Posadzki żywiczne mają naturalne własności antyelektrostatyczne, dlatego kurz oraz inne zanieczyszczenia nie osadzają się i nie są przyciągane do powierzchni posadzki żywicznej. Podłogę wylana żywicą epoksydową można bezpiecznie stosować z ogrzewaniem podłogowym.

Wylewanie żywicy epoksydowej
Wylewanie żywicy epoksydowej

Dużą zaletą wylewania żywicy epoksydowej jest bezspoinowa technika wykonania, pozbawiona fug podłoga, pozwala uzyskać dużą gładką powierzchnię bez widocznych łączeń, co wpływa na wizualny odbiór przestrzeni, co powoduje, że po wylaniu żywicy epoksydowej pomieszczenie wydaje się większe.

Wylewanie żywicy epoksydowej można barwić w masie z zastosowaniem dużej palety kolorów. Żywiczną posadzkę możemy wykończyć w połysku, macie lub półmacie.

Posadzki wylewane żywicą epoksydową wykonuje się na podłożu betonowym, jastrychu cementowym lub anhydrytowym. Jeśli podłoże jest uszkodzone lub nierówne, konieczne jest przeszlifowanie i oczyścić podłoża przed wylaniem żywicy epoksydowej.

Prawdziwym hitem jest nadawanie podłodze z żywicy epoksydowej nowoczesnego efektu przestrzennego – posadzki żywiczne 3D.